ZALOGUJ SIĘ

Co oznacza wyraz "lifeti"?

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Witam Wszystkich,
Mam pytanie. W tym zdaniu, oto one:
„It's difficult to believe that in 25 years he's achieved more than many other artist in their whole lifeti me.”

Jest – „lifeti” – co to oznacza (czy to jest jakiś slang) ? Sprawdzałem nawet w tekście kilka razy czy na pewno jest „lifeti”

Mam też pytanie. Czy jak jest „It’s difficult to believe…”. To, to znaczy że – w to trudno uwieżyć ? Bez tego „It’s” było by to w tłumaczeniu – trudno uwierzyć?
M
milek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

Jest to pewnie jakiś skrót od slowa lifetime -życie.Pewności nie mam ale tak na logikę jest to możliwe.
ipon

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mam pytanie 1.. W tym zdaniu, oto one:
„It's difficult to believe that in 25 years he's achieved more than many other artist in their whole lifeti me.”
Jest – „lifeti” – co to oznacza (czy to jest jakiś slang) ? Sprawdzałem nawet w tekście kilka razy czy na pewno jest „lifeti”

1. ...whole lifeti me.” Po prostu w słowie "lifetime" powstała niepotrzebna luka między kolejnymi literami:
"lifetime" = życie, przeciąg życia, długość życia

2. Mam też pytanie. Czy jak jest „It’s difficult to believe…”. To, to znaczy że – w to trudno uwieżyć ? Bez tego „It’s” było by to w tłumaczeniu – trudno uwierzyć?

podmiot i orzeczenie It is ..........a potem „difficult to believe”. to znaczy, że – trudno w to uwierzyć
J
Janina21

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja bym przetlumaczyla to zdanie tak: Ciezko uwiezyc ze wciagu 25 lat osiagnol wiecej niz wielu artystow w ciagu calego zycia.
Tlumaczac zdanie nie musisz tego robic doslownie ,chodzi o znaczenie.
A co do "lifeti me" to musi to byc blad powinno byc razem "lifetime"
K
katrina33

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

może lifeti me powinno być life time. Pozdrawiam
O
ola2611

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

po prostu błąd ze spacją
A
agnez933

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

To jest błąd w druku lub pisowni. Ewidentnie w zdaniu powinno być lifetime czyli "on osiągnął więcej w 25 lat niż wielu innych artystów w ciągu całego życia (lifetime)".
Ghost666

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki