ZALOGUJ SIĘ

🟠 [Wątek eTutora] Trwają prace nad odświeżeniem nawigacji platformy i aplikacji

zmodyfikowany: tydzień temuostatnia aktywność: 2 godziny temu
Cześć, eTutorowicze! 👋

W najbliższych tygodniach będziecie mogli zobaczyć efekty prac nad nową nawigacją w serwisie.

🤔 Skąd potrzeba zmiany?

🔸 Badania testów użyteczności naszej aplikacji i platformy oraz audyt z zakresu user experience wykazały, że na początku nauki z eTutorem użytkownicy często czują się zagubieni i przytłoczeni liczbą dostępnych funkcji, a poruszanie się po serwisie nie dla wszystkich jest równie intuicyjne.

🔸 Wychodzimy tym wyzwaniom naprzeciw i skupiamy naszą uwagę na uporządkowaniu nawigacji. Chcemy ją uprościć, zaakcentować najważniejsze miejsca na platformie oraz w aplikacji, a ukryć te odnośniki, które przy codziennej nauce są mniej istotne i mogą Was niepotrzebnie rozpraszać.


📣 Oto zmiany, które dostrzeżecie lada moment 📣

Na start zamiast Profilu zobaczycie... zakładkę Start! To będzie dawny profil, który przenosimy na sam początek górnej belki nawigacji w wersji desktopowej. W wersji mobilnej znajdziecie go na pierwszej pozycji w dolnej nawigacji. To ułatwi Wam szybki dostęp do najważniejszych informacji.


🧡 Jesteśmy otwarci na Wasz feedback! 🧡

Siła przyzwyczajenia ma ogromną moc, a oswojenie zmiany to czasem wymagający proces, dlatego prosimy Was o kredyt zaufania i odrobinę cierpliwości. Jeśli coś Was zaskoczy, śmiało podzielcie się swoim doświadczeniem w komentarzu do tego wątku.

Możecie również przekazać nam swoje uwagi za pomocą odnośnika “Zgłoś sugestie” lub pisząc na adres [...]@etutor.pl – Wasz feedback na tym etapie jest dla nas kluczowy.

Z góry dziękujemy Wam za to, że pomagacie nam tworzyć jeszcze lepsze doświadczenie nauki z eTutorem!


📢 O kolejnych zmianach będziemy Was informować na bieżąco w tym wątku oraz za pośrednictwem naszego bloga: https://www.etutor.pl/blog/648/Odswiezona_nawigacja_w_eTutorze.html
kamila.zet
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 12

Pomny dotychczasowych zmian, już się boję...
darkobo
marta.kopa - Darkobo ponad 2800 dni nauki z rzędu (wow gratulacje!), więc i te dobre zmiany z pewnością pamiętasz. - tydzień temu
elderflower - Darkobo - ja też... - tydzień temu
darkobo - @marta.kopa - może dlatego, że mam swoje lata, ale nie bardzo pamiętam ;) Przypomnisz? ;)
OK, osobiście na plus zapisuję ujednolicenie (w miarę) interfejsu aplikacji ze stroną internetową, choć z drugiej strony niedawno ktoś na forum takie rozwiązanie skrytykował. Mnie akurat pasuje.
Póki co, z nowych zmian zauważyłem pojawienie się przycisku "Start", który na razie niczego nie zmienia - profil dostępny jest poprzez kliknięcie w avatar (na stronie internetowej, w aplikacji faktycznie trzeba najpierw kliknąć w "hamburgera"), co dla mnie jest bardziej intuicyjnym rozwiązaniem. Ale przynajmniej ten nowy przycisk nie przeszkadza.
Zobaczymy co będzie dalej.
- tydzień temu zmieniany: tydzień temu
darkobo - O! znalazłem jedną zmianę z przeszłości, którą oceniłem na plus - w tym wątku: https://www.etutor.pl/forum/thread/1591640-Jak_powrocic_do_starego_wygladu_powtorek.html - tydzień temu
darkobo - I okazało się, że moje obawy nie były bezpodstawne - vide komentarze poniżej :( - 10 godzin temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Rzadko zmiany kogokolwiek cieszą. Zniknęła dobra funkcja - "szukaj w serwisie", która umożliwiała przeszukanie chociażby swoich list słówek pod katem obecności danego słowa. Ponadto w języku niemieckim zniknęła liczba mnoga z powtórek, co jest stratą dla nauki brzmienia liczby mnogiej. Ikonka powtórek w aplikacji jest teraz na trzecim miejscu, a w jej miejsce są "Lekcje", więc omyłkowe klikanie w "Lekcje" będzie chwilowo standardem (wiadomo, to kwestia przyzwyczajenia).

Jedyne dobre zmiany, jakie kojarzę, to poprawa jakości kursów. Jestem tu od około 10 lat, jeszcze pamiętam starsze kursy z Sarą i panem Łysym-Panem. Nie kojarzę jednak korzystnych zmian interfejsu, bo był on dobry od początku i w mojej ocenie nie ma sensu zmieniać czegoś, co jest dobre.
T
tsienkiewicz3
AndaluzyjskaJoanna - Jeśli to pomoże, to tu prowadziłam rozmowę w temacie "wyszukiwarki", może pojawi się ulepszenie wraz ze zmianami.

Też zależało mi na opcji przeszukiwania własnych list słówek, czyli jednak nie jestem w takiej potrzebie odosobniona.

https://www.etutor.pl/forum/thread/1775613-Gdzie_podziala_sie_opcja_Wyszukaj_w_serwisie_dostepna_do_wczoraj_w_glo.html?unread
- 6 dni temu
tsienkiewicz3 - O dziękuję bardzo, czyli funkcja jest w zakładce Kontakt xD O ludzie... No cóż może tam sobie być, ważne że można z niej skorzystać. Robię to sporadycznie, no ale jeśli potrzebuję, to trudno mi wertować kilkanaście list ze słówkami ręcznie. Dziękuje raz jeszcze! - 6 dni temu
AndaluzyjskaJoanna - Ach nie ma za co 😊. Liczę, że powstanie mała wyszukiwarka w module Twoje Słówka, do przeszukiwania właśnie własnych list. - 6 dni temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Poniżej moje sugestie i doświadczenia z innych platform:

1. Rozbicie opcji leżaka na dany język. To że np. chce mieć wolne od Francuskiego, to nie znaczy, że np. chce mieć też z automatu wolne w angielskim i niemieckim i na odwót. Mam wrażenie, że o tej opcji nikt nie pomyślał z racji tego, że była ona od początku i tak jakoś została.

2. Zasugerowanie się konkurencją tj. supermemo. Tam mają rozbite powtórki i słówka dodane jako nowe do pierwszego powtórzenia.

Ponieważ np. w moim przypadku, wolę zrobić sobie lekcję i nowe słówka, niż przebijać się przez tony powtórek zanim dojdę do nowego materiału, którego faktycznie się uczę
prochemist93
AndaluzyjskaJoanna - Jeśli Cię dobrze zrozumiałam, to prowizorycznym do punktu 2, ale jednak rozwiązaniem 💪😄👌, jest włączyć na chwilę palmę (czy leżak, jak go nazywasz - chodzi o dzień wolny od powtórek), bo to "zeruje" wyznaczone powtórki na ten dzień i wtedy można przerobić sobie lekcję oraz wprowadzić nowe słowa do nauki pomijając etap powtarzania "ton powtórek" 😉. Później można wycofać się z urlopu i powtórzyć sobie to co algorytm wyznaczył na dany dzień... ALE! wydaje mi się, że nie wraca się do pierwotnej liczby, ale jakiejś uśrednionej z kliku dni, bo kiedy klikam i odklikuję palmę w kalendarzu, mam różną liczbę powtórek. Może przez to, że wcześniej je rozkładałam w czasie i nie idą z algorytmem. - 6 dni temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Interfejs jak interfejs. Od strony nauki trochę drazni, ze na początku kolejnych poziomów przy wprowadzaniu nowych słówek, nie ma opcji wpisywania z klawiatury po dodaniu - to się odblokowuje dopiero później.
W
wilkwilk
adrianna.wu - Aktualnie po dodaniu hasła do powtórek z list słówek z lekcji nie ma konieczności wpisywania go ponownie w luki. To działanie miało na celu ułatwienie nauki osobom początkującym, ponieważ dostaliśmy informację, że dla części użytkowników wpisanie hasła po pierwszym zobaczeniu jest problematyczne i blokuje im przejście do dalszej części materiału. Ta zmiana dotyczy wszystkich języków na całym poziomie A1, 15 pierwszych tematów na poziomie A2 oraz 10 pierwszych tematów na poziomie B1. - 3 dni temu
wilkwilk - Ja rozumiem ideę, ale to powinna być opcja - jeśli komuś przeszkadza, to ustawia na wyłączenie, a jeśli komuś zależy na efektywności, to daje włączone. To, że wykonywanie dodatkowej czynności w formie pisania sprzyja nauce słówek, to akurat rzecz, którą wskazuje wielu lektorów (zresztą to dokładnie ten sam mechanizm, z powodu którego dso fiszek dodaje się obrazki - mózg kojarzy różne bodźce: słowo, obraz, proces zapisu) - i bez tej funkcji trzeba sięgać po zeszyt, podczas gdy dałoby się to załatwić w samej aplikacji. - wczoraj

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tak przy okazji zauważyłam, że w powtórkach zniknęła informacja czy dane wyrażenie, słowo jest brytyjskie czy amerykańskie, kiedy jest podane kilka wersji. W słowniku Diki nadal to jest widoczne, ale trzeba otworzyć dodatkową kartę, co jest bardzo niewygodne przy powtórkach, gdyż nie zawsze wiem czy kilka wersji danego wyrażenia to podział na brytyjski i amerykański czy tylko różne przykłady danej wypowiedzi w ogólnym angielskim i czy, w związku z tym, powinnam to sprawdzać.
SilFx
3 dni temuzmieniany: 3 dni temu
adrianna.wu - SilFx, ta kwestia została już przekazana do działu IT. Będziemy wdzięczni za cierpliwość. - przedwczoraj
robert.73 - Dodam do powyższego, że przy powtórkach zniknęły też synonimy danych wyrażeń / słów. A jednak miło było wiedzieć ucząc się jednego wyrażenia / słowa, że można to samo powiedzieć w inny sposób. Dla mnie bardzo duża zmiana na minus :( - przedwczoraj
SilFx - Też rzuciło mi się to w oczy, że poznikały, i z tego co zauważyłam, również w innych językach (np. hiszpańskim). Cieszę się jednak, że to wszystko to tylko wypadek przy pracy, a nie celowe zmiany i wszystko to powróci. Dziękuję za informację. :) - wczoraj zmieniany: wczoraj
adrianna.wu - Dziękujemy za dodatkowe informacje, przekażę do odpowiedniej osoby w zespole. W przypadku synonimów zachęcamy do dodania notatki, klikając ikonkę dymka przy danym haśle. - wczoraj
lechatgris - Moim zdaniem synonimy są bardzo potrzebne przy powtórkach. Też wolałabym, żeby zostały. - 9 godzin temu
karol.k - Synonimy są już wyświetlane. Razem z informacją o liczbie mnogiej, formach przeszłych i stopniowaniu. - 7 godzin temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja dołączę do głosu użytkowników, którym podobają się bieżące zmiany. Nie wiem, co nas jeszcze czeka, ale patrząc na to, co się dzieje na przestrzeni ostatnich dni, jestem pełna optymizmu. Lifting pełną gębą :), do tego całkiem fajny wizualnie. Wierzę też, że ewentualne "wpadki" zostaną prędzej czy później naprawione.
Jedno, co mnie nieco irytuje, a co widzę nadal nie uległo zmianie (po prostu zmieniło miejsce wyświetlania się), to licznik wiadomości przy kopercie. Wchodzi się do środka, czyta wiadomość (np. info o lekcji specjalnej), a po wyjściu program nadal pokazuje 1 nieodczytaną wiadomość. Nie pomaga nawet przeniesieni do kosza - trzeba wchodzić do środka nawet kilka razy, żeby licznik "zgasł".
dhuode

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ogólne wrażenia na plus, ale trochę uwiera usunięcie skrótu do powtórek w menu rozwijanym w prawym górnym rogu aplikacji? Dla mnie osobiście była w tym miejscu przydatna i często z niej korzystałem. Czy jest szansa na jej powrót? :)
W
wilkwilk
darkobo - Też właśnie przed chwilą to zauważyłem.
Znaczy się zniknięcie powtórek z menu.
To zmiana na gorsze, przynajmniej dla mnie. Korzystałem z tej możliwości do przechodzenia z powtórek specjalnych do zwykłych. Teraz nie jest to takie proste.
Powtórki powinny wrócić do menu.
- wczoraj
wilkwilk - To jest też dobre dla osób, które np. często mają coś "już na końcu języka", więc losują inną fiszkę, a ta konkretna jak się zjawi nieco później, to już coś w głowie zaskakuje. - wczoraj
lechatgris - Mnie też brakuje powtórek w rozwijanym menu. Często w ten sposób do nich przechodziłam. Poza tym w czasie przerabiania lekcji lubiłam sprawdzać, ile już wrzuciłam do powtórek. :) A także teraz nie mogę sprawdzić podczas przerabiania powtórek, ile jeszcze słówek mi zostało. (Mam podzielone je na krótsze cykle.) - 9 godzin temu zmieniany: 9 godzin temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

I jeszcze jedna uwaga: w wersji przeglądarkowej na desktopie pole wyszukiwania w słowniku po zmianach jest zbyt wąskie - z wpisywanego wyrazu widać tylko trzy litery.
W
wilkwilk
darkobo - Bardzo słuszna uwaga. Zła zmiana. - 10 godzin temu
marta.kopa - Pracujemy nad nowym wyglądem wyszukiwarki, stąd najprawdopodobniej ten problem - dziękujemy za zgłoszenie. - 6 godzin temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

To jak już mamy koncert życzeń 🤩, to bardzo chciałabym na stronie powitalnej (tytułowej, głównej) kalendarz zamiast np. tych widżetów (czy nie wiem jak je nazwać) Osiągnięcia i Moje rekordy. Tu raczej uczą się "starszaki", to nie wiem, czy to aż tak bardzo podnosi morale i zapał, że dostaje się wirtualną gwiazdkę na plakietce. Wolałabym szybko widzieć ile powtórek przewiduje algorytm na kolejne dni, żeby jeszcze szybciej podjąć decyzję, czy robić np. kolejną lekcję, czy przystopować. Codziennie przekopuję się do kalendarza. Niby nic, parę kliknięć, ale jednak niewygoda. Kalendarz mógłby być nawet dodany na samym dole pod okienkiem Blog. Albo dołączony jako dodatkowa belka w tygodniowej Aktywności, pod pomarańczową łezką i zieloną kropką byłaby widoczna liczba powtórek.
AndaluzyjskaJoanna
wczorajzmieniany: wczoraj
dhuode - Zgadzam się, dostęp do kalendarza to istne kopanie przez kilka poziomów :)
Powinien być dostępny od razu, po jednym kliknięciu z głównego widoku.
- wczoraj

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Brakuje mi szybkiego powrotu do powtórek, z bocznego panelu i tym samym podejrzenia ile jeszcze tych powtorek na dzisiaj jest
zygzak123
darkobo - A ja się zastanawiam czy to kolejna "przemyślana zmiana", oczywiście ku uszczęśliwieniu użytkowników, czy znów wpadka programistów. - wczoraj

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Na co komu kalendarz historii aktywności/ logowania na ekranie startowym? Ktoś z tego korzysta?
darkobo
wczorajzmieniany: wczoraj
AndaluzyjskaJoanna - Domyślam się, że to bardziej retoryczne pytanie, bo w sumie nie wiadomo za bardzo, jak z tego korzystać - rzutem oka może 🙂. Wolałabym, o czym już wspomniałam, zwykły kalendarz. - wczoraj

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

To jeszcze się przypomnę z życzeniem, bo może się zawieruszyć pośród wielu innych, a bardzo by mi zależało, by nie i zostało wysłuchane. Czy może trwają prace nad umieszczeniem mini-wyszukiwarki w panelu Twoje Słówka do przeszukiwania własnych list w celu redagowania swoich fiszek? Byłoby miło.
AndaluzyjskaJoanna
Konwalia-Majowa - Joanno, dziękuję za zwrócenie uwagi na kalendarz, a właściwie na jego głębokie ukrycie. To było podnoszone podczas poprzedniej aktualizacji, ale nasze prośby zostały wówczas całkowicie zignorowane.
Ja dokopuję się do kalendarza, kiedy chcę sprawdzić ile mam jeszcze dziś słowek w trakcie powtarzania. Niestety, trudno mi odszyfrować informację zawartą w małej granatowej kropce na górnej belce. Dotychczas było to napisane czarnymi cyframi na białym tle i doskonale czytelne. Nie wiem, dlaczego ma być tak trudno dostępne.
Informacja o liczbie monet i dniach logowania nie dość, że niewiele wnosi, to jeszcze jest dublowana przez czarnego pająka spadającego znienacka z sufitu.
- 3 godziny temu
AndaluzyjskaJoanna - Pewnie kontrargumentem mogłoby być, że niektórzy użytkownicy chcą kalendarza na wierzchu, a inni go nie chcą i trudną rolą organizatorów portalu jest pogodzić racje wszystkich, więc niestety zadowalając jednych, nie uda się uszczęśliwić tych drugich i zawsze będzie ktoś poszkodowany.

Rozwiązaniem mógłby być "ruchomy" kalendarz, "zamykany krzyżykiem" lub jako opcja ustawień i gdyby ktoś nie lubił się stresować liczbą przyszłych powtórek, nie wyświetlałby go po prostu.

Mi pasowałby kendarza w apce pod oknem Blog. W wersji na komputer też by tam chyba pasował.

Wyskakujących animacji też nie lubię. Żeby chociaż można było strącić i wyświetlał się jakiś cytat dnia, by dodać go do powtórek.
- 2 godziny temu zmieniany: 2 godziny temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki