ZALOGUJ SIĘ

Problem z czasami.

14 lat temu
Bardzo proszę o pomoc. Mam problem z używaniem czasów. Nie rozumiem popełnionego błedu w poniższym zdaniu. Dlaczego powinnam użyć Present Perfect? "Unfortunately, when we went for a walk to the forest, suddenly wind was started to blow very strong and we knew a storm was coming". Proszę o sugestie i cenne rady.
L
lepsi1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Unfortunately, when went for a walk to the forest, suddenly (the?) wind started to blow very strongly (strong?) and we knew that a storm was coming

Ja bym to tak zostawił, bo to wszystko równolegle leży w czasie. Ale co ja tam wiem, niech ktoś inny powie.

p.s.
to źle jest, ta ? ja bym tutaj present perfecta nigdzie nie używał, może ewentualnie past perfecta, jak się uprzesz.

Nie wiem czemu, ale bym nie napisał:
"[...] wind was started to blow [...]"
Teoretycznie, może być poprawnie, ale jednak dziwnie brzmi
"[...] wind started to blow [...]"
tak chyba lepiej

I nie wiem, czy nie będzie blowing, ale się rozpoczyna, więc chyba będzie blow.
Ale co ja wiem, niech ktoś inny potwierdzi/zaprzeczy/poprawi.
eneduelike
14 lat temuzmieniany: 14 lat temu
lepsi1 - Dziękuję za opinię. Tak, po sprawdzeniu pracy okazało się że mam źle, tylko nie mogę dojść dlaczego. Powinien być present perfect. A ja sie głowię i głowię:) Chyba mam za małą ta głowę swoją. Pozdrawiam.
- 14 lat temu
eneduelike - No proszę, ale też pamiętaj, że każde zdanie można zapisać na różne sposoby (w różnych czasach) i wtedy znaczą one coś innego ;). A z czego wyszło, że masz źle ? - 14 lat temu
lepsi1 - Z pracy "A trip to the country side". W ogóle chyba pokręciłam czasy. Jak możesz to zerknij na moja prace pod tym tytułem. Bo ja juz nie moge sie połapać gdzie sa byki a gdzie nie ma. dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam:) - 14 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.