ZALOGUJ SIĘ

Mam pytanie, jaka jest różnica pomiędzy słowami pretty i nice ?

4 miesiące temuostatnia aktywność: 3 miesiące temu
Mam pytanie, jaka jest różnica pomiędzy słowami pretty i nice ?
KUJON69
piotr.grela - Zauważyłem, że "pretty" - jest często używane do wzmacniania pozytywnego określenia czegoś.
Zauważyłem, że starsi ludzie często mówią: "That's preaty good eg. question"...
Młodsi zamiast "pretty", użyją słówka "quite"...
- 3 miesiące temu zmieniany: 3 miesiące temu
londynwarszawianka - ‘Pretty’ tak samo jak ‘quite’ moze pelnic funkcje przyslowka (adverb) w zdaniu lub wzmacniacza (intensifier).
Jako wzmacniacz:

1 My hamburger is pretty good.
2 My hamburger is quite good.

"Pretty good” means a little better than just good.
They both have a positive meaning.
- 3 miesiące temu zmieniany: 3 miesiące temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
"Pretty" i "nice" to oba słowa, które można używać do opisania czegoś pozytywnego, ale mają nieco różne znaczenia i zastosowania.

"Pretty" jest używane, aby opisać coś jako atrakcyjne wizualnie lub estetycznie. Może być używane do opisania wyglądu osoby, miejsca lub przedmiotu. Na przykład: "She is a pretty girl" (Ona jest ładną dziewczyną) lub "That is a pretty painting" (To jest ładny obraz).

"Nice" jest bardziej ogólnym słowem, które może być używane do opisania czegoś jako przyjemne, miłe, uprzejme lub dobre. Może być używane do opisania zachowania, osobowości, jakości czy doświadczenia. Na przykład: "He is a nice person" (On jest miłą osobą) lub "It was a nice day" (To był miły dzień).

Podsumowując, "pretty" jest często używane do opisywania wyglądu, podczas gdy "nice" może być używane do opisywania różnych aspektów czegoś pozytywnego.
P
patryk.galazka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki