ZALOGUJ SIĘ

Opis osoby po ang

13 lat temu
Mam za zadanie opisac negatywna postac po angielsku i problem w tym ze nie jestem pewnien w jakim czasie trzeba to napisac. To mam jakby po obejrzeniu filmu opowidziec jaki on byl w czasie przeszlym czy jaki on jest w czasie terazniejszym?
D
Dex92
k.stencel - Podobnie jak użytkownicy, którzy wypowiedzieli się wcześniej, myślę, że wszystko zależy od kontekstu. Jednak, gdy opowiadamy filmy, zazwyczaj używamy czasu teraźniejszego, ponieważ postacie te jakby "żyją" za każdym razem, gdy widzmy ten film. - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Wszystko zależy od tego co będziesz opisywał : cechy charakteru i wygląd tej osoby czy zdarzenia z nią związane.
Podług mnie na jednym czasie się nie skończy, a wszystko wskazuje na to ,że będzie to : PRESENT PERFECT
, PAST SIMPLE i PRESENT SIMPLE.

:):)
spirulinka
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeśli opisujemy osobę, która już nie żyje lub osobę, którą poznałeś w przeszłosci należy użyć czasu Past Simple. Natomiast jeśli opis osoby odnosi się do teraźniejszości (np. opis współczesnego idola) to należy zastosowac czas Present Simple
spirulinka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jest to postac z filmu. Postac ktora wybralem umiera pod sam koniec filmu. I opisuje jego wyglad zewnetrzny, cechy charaktery, dlaczego byl zly itp, ze jest to glowna postac tego filmu ( czy moze byla glowna postacia jak umarl )?
D
Dex92

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie zmieściło mi się w komentarzu.
Opisz tą osobę w czasie teraźniejszym. Przecież jest to postać która cały czas żyje na ekranach kin. Dziś Ty oglądałeś ten film i bohater umarł pod koniec filmu a jutro będzie to oglądać twoja koleżanka dla której ten bohater znów będzie żył. Nie komplikuj sobie sprawy. Opisz jego cechy w czasie teraźniejszym i na pewno będzie dobrze....W czasie przeszłym możesz opowiedzieć w tej chwili np....o Janie Pawle II, bo przecież jego już nie ma wśród nas. Ale znowu jako o bohaterze z ekranów kin możesz użyć czasu teraźniejszego, gra go tam przecież aktor...Jakieś to takie logiczne jest, prawda? Takie jest moje zdanie, kto ma inne to niech się wypowie:)

Pozdrawiam serdecznie.
E
efogt

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.